Ondersteuning bij leven met en na kanker | Patiëntenorganisatie Hematon
Ondersteuning bij leven met en na kanker | Patiëntenorganisatie Hematon

La douce France

Onze vakantie naar Frankrijk zit er alweer op. We zijn in de Champagne geweest, een gebied met veel oude dorpjes, grote middeleeuwse kathedralen en uiteraard wijnbouw.

De wijnstokken zijn nog helemaal kaal en kort gesnoeid, deze tijd van het jaar. Het was een erg fijne week, waarin we het gebied goed hebben leren kennen. En hebben genoten van de Franse sfeer, keuken en - uiteraard - wijn.

Vanwege mijn fysieke beperkingen hebben we moeten zoeken naar een andere manier van vakantie vieren dan we gewend waren. Om te lopen maak ik gebruik van een rollator die ook tot rolstoel is om te bouwen. Erg handig, maar een lange wandeling of een uitgebreid bezoek aan een stad zit er niet in. We hebben daarom veel met de auto het gebied rondgereden en verkend, en steeds korte stops gemaakt om bijvoorbeeld een kathedraal te bekijken. Voor Astrid was het af en toe hard werken om mij over een hobbelig of licht oplopend trottoir te duwen. Dat maakt zaken als shoppen lastiger, maar we hebben toch veel gezien en gedaan.
 
Nu terug weer thuis gaat de medische molen weer draaien. Morgen beginnen de bestralingen van de fractuur in mijn schaambeen. Ik wordt deze week 4 keer bestraald en volgende week maandag de 5e en laatste keer. Verder staan tandarts en fysiotherapeut in de agenda. Volgende week weer de hematoloog en de cardioloog. Over een paar weken heb ik een afspraak met de oogarts. Als gevolg van de bestraling van mijn linker oogkas, twee jaar geleden, begin ik slechter te zien met mijn linker oog. Mijn hematoloog had toentertijd al gezegd dat er als gevolg van die bestraling mogelijk staar zou kunnen ontstaan. Dat lijkt nu inderdaad te gebeuren, in elk geval is mijn zicht beduidend slechter geworden, de oogarts zal hier verder naar kijken.
 
Leuk om te melden is, dat ik afgelopen zaterdag op de patiëntendag van Hematon, samen met een lotgenoot, een workshop heb gegeven over bloggen. Naast discussie over het hoe en waarom van het bijhouden van een blog zijn er ter plekke enkele nieuwe blogs gestart.
 
Bron: Jaco

Ook interessant

  • Waldenström

    De twijfel en de 13e keer

    Nee, nee. Ik bedoel niet dat ik al 13 behandelingen achter de rug heb, gelukkig niet. Aantal behandelingen i.v.m. Waldenström is bij mij tot nu toe blijven steken op 1 behandeling van 8 drc kuren.

  • Leukemie, Stamceltransplantatie

    Zwart licht – Een ontmoeting met Pierre Soulages in Rodez

    We liepen het museum binnen terwijl we spraken over ademhaling. Over hoe je lijf reageert op spanning, op haast, op die onzichtbare maar voortdurende druk om aan te staan. Binnen enkele minuten stonden we in een ruimte waar ademhaling ineens vanzelf ging. Alsof het zwart van de schilderijen onze aandacht omhulde, vertraagde, verdiepte.

  • Waldenström

    Dat is een mooie meevaller

    Vorige week woensdag weer de route gedaan naar Schiedam voor de uitslag van het bloedprikken. De vorige keer dat we er waren schrokken we nogal van de uitslag. Mijn IgM was gestegen van 30 naar 35, een flinke stijging. Deze keer hielden we rekening met een verdere stijging.