Ondersteuning bij leven met en na kanker | Patiëntenorganisatie Hematon
Ondersteuning bij leven met en na kanker | Patiëntenorganisatie Hematon

Stoppen met Revlimid

Vandaag, 13 april, op controle geweest bij dokter Minnema in het UMC Utrecht. De afgelopen maanden was er niet veel nieuws onder de zon omdat alles ongeveer hetzelfde bleef.

Alleen heb ik sinds een maand of twee last van mijn onderrug op de plaats waar ik al eerder bestraald ben geweest. Op de ct-scan van vorige week bleken er geen kahlerhaarden te zitten. Waarschijnlijk heb ik last van restschade van de bestralingen van ongeveer 7 jaar geleden in mijn onderrug waardoor mijn spieren in dat gebied hard worden en pijn geven. Dit soort klachten gaat zich pas na vele jaren openbaren. De oplossing zou kunnen zijn om ontspanningsoefeningen te gaan doen, hiervoor ga ik maar naar mijn vaste fysio.

De bloeduitslagen vandaag zagen er normaal uit en mijn HB was weer iets gestegen, nu is het 8,4. De hoogte van mijn M-protëine is pas volgende week bekend: deze kan ik in mijn elektronisch patiëntendossier zien. De afgelopen 3 jaar heb ik Revlimid geslikt, eerst als behandeling, de M-protëine is van 26 naar 9 gegaan en ongeveer het laatste jaar als onderhoudsbehandeling. De vervelendste bijwerking is toch de darmproblemen waardoor we nu in overleg hebben besloten om te gaan stoppen met de Revlimid en te gaan zien hoe meneer Kahler zich gaat gedragen. Als het weer tijd is om te gaan starten met behandelingen zullen we dit als eerste doen met Revlimid, omdat dit nog niet is uitgewerkt.

Medicijnen die ik verder nog als behandeling kan krijgen zijn carfilzomib, pomalidomide en de nodige studies. Waarom geen daratumumab waar de afgelopen tijd in de media veel aandacht voor is geweest? Ik heb dit medicijn al in studieverband gehad en geeft bij mij grote luchtwegproblemen, dus dit is geen optie. Nu wordt het tijd dat mijn lichaam zich kan gaan herstellen van 3 jaar Revlimid en hopen dat Kahler zich een tijdje niet laat zien.

Prettige dagen.

Bron: Loek

Ook interessant

  • Waldenström

    Aan alles komt een eind

    Dat klinkt ernstiger dan het is, hoor. Vandaag is de laatste keer dat we dokter van Zaanen zien als we naar de uitslag van het bloedprikken gaan. De dokter heeft per 1 januari 2026 de pensioengerechtigde leeftijd en mag stoppen met werken. En om dit te vieren hebben we tijdens onze vakantie in Italië alvast een mooie fles limoncello gekocht. Ook omdat de dokter eerder vertelde dat hij al jaren naar Italië gaat en het er prachtig vind.

  • Leukemie, Stamceltransplantatie

    Een Ethiek van Afhankelijkheid en Eindigheid

    Vijf jaar geleden verscheen mijn boek Carrièrepatiënt. De reactie die bleef hangen was geen compliment maar een vraag: wat betekent dit eigenlijk? Welke levensles zit hierin?
    Ik kon het toen niet beantwoorden. Op de dag van de lancering lag ik met een longontsteking in het ziekenhuis.

    Die afstand heb ik nu. Dit is mijn antwoord.